Klaipėdos vaizdų albumas

Klaipėdos vaizdų albumas

3,5 kilogramo – tiek sveria dingęs Klaipėdos miestas, sudėtas į unikalią istorinę fotografijų knygą “Klaipėdos vaizdų albumas”, autorius Kęstutis Demereckas. Puiki ikonografinė studija prasideda XIX a. pabaiga ir baigiasi Antrojo pasaulinio karo metais. 1100 anksčiau nepublikuotų fotonuotraukų, miesto planų, žemėlapių, litografijų.


Turbūt nesuklysime, jei pasakysime, kad bet kurio miesto, miestelio, ar net atskirų jų pastatų siluetas, kurį išvystame senosiose fotografijose ar piešiniuose, sukelia tam tikros nostalgijos pojūtį. Paprastai šis jausmas ypač stiprus būna vietose, su kuriomis mus sieja betarpiškas ryšys, vietose, kurios jau yra tapusios kiekvieno savaip apmąstomos „aš“ ir „jis“ jungties vienove. O galimybė vėl ir vėl pasinerti į panašius apmąstymus taip nenugalimai traukia. Sudėtingame XX amžiuje Klaipėda prarado tiek daug su jo praeitimi suaugusių, jį kūrusių, puošusių, savaip aptarusių gyventojų. Tačiau šiuo metu galėtume sakyti – miestas vėl patiria gyvą nostalgijos pulsavimą, reiškia čia vėl gyvai apmąstomas vienovės santykis tarp „aš“ ir „jo“, o tai reiškia – jis tapo SAVU.

Susiformavusios apmąstymų laike spragos labai dažnai pamačius netikėtą, iki šiol nematytą vaizdinį bent jau trumpam netikėtai pastato prieš nežinią, prieš naują santykio tarp dar nematyto objekto ir savo formuojamos vienovės jutimo turinio nustatymą. O šis kelias ilgas, ypač Klaipėdoje.

Apie tai kalba ir metai iš metų „Libra Memelensis“ leidyklos atliekami darbai, skirti Klaipėdos pažinimui. „Klaipėdos vaizdų albumas“ sudarytojas, autorius Kęstutis Demereckas sako, kad albume pateikiamos „…unikalios XIX a. vid. – XX a. vid. Klaipėdos miesto nuotraukos… Tai 496 puslapių ikonografinė Klaipėdos miesto istorijos studija, kurioje pateikiami miesto vaizdai iš neseniai į Klaipėdą atgabento AdM archyvo, saugomo Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje bei nuotraukos iš privačių kolekcijų. Albume per 1000 nuotraukų, suskirstytų temomis pagal miesto rajonus ir apylinkes“.

Parašyti įvertinimą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis
  • Pardavėjas: Intema
  • Prekės kodas: Albumas 001
  • Prieinamumas: Yra
  • 69,00€
  • Be PVM: 69,00€