Klaipėda senuose atvirukuose

Klaipėda senuose atvirukuose

Tai senų atvirukų alumas, skirtas Klaipėdos miesto praeičiai. Šiandieninis miestas yra taip pasikeitęs, kad jau nebeįmanoma kartais atsekti, ką vaizduoja konkretus senas atvirukas. Leidėjų sumanymas priminti Klaipėdos senąją architektūrą, labiausiai įsimintinas praeityje vietas. Albumas gali tapti puikiu vadovu po senąjį miestą. Pasakojimas išdėstytas taip, kad verčiant albumo puslapius atvirukų vaizdais eini pro buvusius Kūlių Vartus, keliauji per visą XIX–XX a. pr. miestą iki Girulių ir Tauralaukio.


Pirmieji Fridricho turgaus vaizdai, Senamiesčio bažnyčios, panoramos iš jų bokštų, Turgaus gatvės gražiausių namų eilės, Teatro aikštė ir Žuvų turgus, senąja Biržos, Liepų, Liepojos, Palangos gatvėmis. Ypač daug atvirukų vaizdavo Dangės upę, jos krantines, burlaivius, garlaivius, uosto darbų sūkuryje įsuktus žmones. Daug dėmesio atvirukuose ir svarbiausiems miesto atributams– biržai ir magistratui. Jie primena ir svarbiausius Klaipėdos įvykius: karališkojo miesto atsiradimą, Pirmąjį pasaulinį karą.


Šis leidinys negalėjo pasirodyti anksčiau, nes tik pastaraisiais metais pagaliau buvo surinkta tokia kolekcija Klaipėdoje, žymiausių Klaipėdos kolekcininkų rinkiniuose, kuri leido visapusiškai pavaizduoti senąjį miestą. Leidinyje yra ir unikalių atvirukų, publikuojamų pirmą kartą. Leidėjai nuoširdžiai dėkoja už suteiktą galimybę pasinaudoti kolekcininkų rinkiniais.


Kęstutis Demereckas.

2007. -256 p. Vert. į vokiečių ir anglų k.

ISBN 9789955544692.


Parašyti įvertinimą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis
  • 0,00€
  • Be PVM: 0,00€